Žít svůj sen 1 - Začátku se člověk nevyhne

26. července 2010 v 12:37 | Aneko
Těch jmen si moc nevšímejte :).

To nemůže být pravda.
To NEMŮŽE být pravda.
To nemůže být PRAVDA.
TO NEMŮŽE BÝT PRAVDA.
Před sotva patrnou chvílí prchala před svými spolužáky, kteří ji z neznámých důvodů honili jako štvanou zvěř. Teď stojí v nějakým lese, před nosem má nějakou mega velkou bránu, slyší zvuk nedaleko na sebe narážejícího ostří a kousek od ní leží…ježiši, to je Adam s Aďou! Co tady k sakru dělají? Její nejlepší kámoška s nepřítelem na život a na smrt. Zvuk ostří se čím dál tím víc blíží. Ou my yurii! Jak? Jak se to, sakra, mohlo stát? Jak?

"Jen počkej až tě chytíme!". K čertu! Co jim zase přelítlo přes nos? Honí ji jako psi kočku! No, přirovnání ke kočce se jí líbí, ale ne v tomto slova smyslu. Tady blízko není žádný obchod, kde by se mohla schovat. Jedině tak skate-shop, a do toho ji nikdo nedostane, ani kdyby jí šlo o život. Keř! No jasný, kousek odtud je dlouhá řada keřů. Mohla by se za nimi skrčit! Nic moc plán, ale risk je zisk. Už! Už tam je! Hop za keř! Sakra, viděli, kam se schovala! Jdou za ní! Z jedné strany přibíhá Adam s Vojtou, Patrikem… . A z druhé strany… záchranná četa! Super, je zachráněná! Aďa, Tomáš, Lucka s Magdou… zlatíčka moje! Sešla se tady většina třídy! Otočka k "záchranářům" a… Čas se zpomalil. Všechno pohltilo velké, až příliš jasné, fialovo-modré, světlo. To je…kruh? Po celém obsahu kruhu byly vyryty kanji. Ona rozpoznala tak akorát hoshi - hvězdu, tsuki - měsíc, hi - den,slunce, hana - kytku a ki - strom. Najednou z kruhu zavál vítr. Ale jiný vítr, než normálně fouká u nich, v České Republice, nebo třeba v Itálii, Španělsku… Ten vítr… byl prostě jiný. I když je to divný, byl jakoby…nakreslený? Jo, jo, je to blbost. Najednou se ten vítr obrátil a začal všechny okolo vcucávat do sebe. Jako magnet přitahuje magnet a psa kost. Obří vysavač! Nakonec zůstala jen ona. Sama. A teď to vcuclo i ji. Během pěti vteřin už nebylo po lidech ani památky. Ty keře, za kterými se ona podivná událost odehrála, se staly mlčenlivými svědky zrodu nových hvězd. Hvězd ninjovského nebe.
Aneta vykročila směrem k Adamovi. Aspoň má příležitost se dozvědět, proč ji vlastně honili. Najednou Adam vstal. Rozhlížel se kolem sebe stejně nedůvěřivě, jako před chvílí ona. A za Adamem následovala i Aďa. Když Adam uviděl Aďu, zarazil se. Jak by taky ne, když kdysi…
"Any? Co se to…" dál se Aďa nedostala. Vzduch pročíslo ostré zasvištění. Aneta…se pohnula. Ostrá otočka rychlejší než onen svištící předmět. Najednou svist přestal. Aneta stála před Adamem, což bylo aspoň tři metry od místa kde stála předtím, a v ruce držela…ježiš, to je kunai! Aneta udiveně zamrkala. Překvapeně se otočila. A o to překvapenější byla, když zjistila, že stojí před Adamem. Obličej jí stáhl škleb, stejně jako vždycky, když se dostala do jeho blízkosti.
"Můžete mi říct, jak jsem se mohla proti své vůli dostat k němu na blízkost menší než jeden metr?" zašklebila se Aneta.
"No, to bychom taky rádi věděli." oplatil Anetě škleb Adam. Aďa nevěděla, z čeho má být překvapenější. Jestli z Anety nebo z Adamova množného čísla.
"Co vy jste zač?" ozvalo se ze stromu. Všichni tři se otočily. Anetu jako by klepla pepka. Jak by mohla nepoznat znak Konohy na chlapově čelence. Vždyť kvůli své Naruto-závislosti schytala tolik posměchu a předsudků… Najednou vzduchem zasvištěli další kunaie. A po nich další a další. Když se nad tím Aneta později zamyslela, vždycky se podivila, jak to vůbec mohla přežít.
"Vy tři, běžte do vesnice!". Aneta se podívala na ninju. Vybízí je, aby šli do Konohy? Teď už věděla, že ona brána pravděpodobně vede do Konohagakure, ale vždyť je ten shinobi vůbec nezná.
"Ale my nejsme z Konohy!" křikla po něm. Ninja si odfrkl "To jde vidět. Vadí to snad? A proč jste vůbec ještě tady? Běžte, rychle!". Trojice se tedy rozeběhla. Ale k bráně se nedostala. Útočník totiž opět vyslal kunaie a shurikeny na jejich vraždící misi. Anetě se zablesklo v očích. Chytila kunai v pohybu, rozmáchla se a hodila ho do koruny jednoho ze stromů. Netrvalo to ani tři vteřiny a z větve začala odkapávat červená tekutina. Rudá hustá krev.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama