Sen mladé kunoichi 2.

27. září 2010 v 21:50 | Aneko
Vzpomínky na minulost

"Ne! Ne, Yuriko, neodcházej! Nenechávej mě tady samotnou! Nesmíš! Yuriko!". Yuriko ale na volání nereagovala a šla stále dál. Bez ohlížení. Najednou se rozplynula, jako by tam nikdy nebyla. "Yuriko!!!" dívce se podlomila kolena a rozbrečela se. Najednou kolem ní vyšlehly plameny. Enmi se strachem skrčila, ani nedutala, jen vystrašeně pozorovala onen nástroj zkázy. "Bojíš se, En?". Skrz plameny k ní přicházel kluk. Enmi k němu radostně pozvedla oči "Asi-kun, ty jsi přišel pro mě?" s nadějí se postavila "Přišel jsi mě zachránit?". "En," kluk se stále víc a víc blížil. "Asogi-kun," rozběhla se k němu, jak jí to jen oheň dovoloval. Najednou se Asogi konečně vynořil zpoza plamenů. Enmi mu radostně vpadla do náruče "Asogi," vydechla. "V pořádku En, bude to dobré." usmál se Asogi "Všechno už bude dobré.".

Najednou se rozchechtal. Rozchechtal se ďábelským smíchem, až z toho Enmi zamrazilo. Podívala se mu do tváře. Zaječela. Asogi měl místo očí dvě rudé díry. Pořád se smál. Smál se smíchem šílence. Enmi se mu vytrhla a vyděšeně se rozutíkala, neznámo kam. Najednou se znovu ocitla tam, v té příšerné rudově. Znovu stála před Asogiho duší a znovu pozorovala, jak ji zcela pohlcuje ďábel. Znovu. Znovu před sebou viděla ty nejpříšernější zážitky svého života. Vyhození z Akademie, posměšky ostatních dětí, Asogiho přejití na druhou stranu a v neposlední řadě smrt Yuriko. Smrt její milované nee-chan. Smrt, které byla ona sama svědkem. Najednou se celý ten rudý svět roztočil a ona před sebou uviděla Konohu. Konohu, která vůbec nevypadala jako Konoha. Tvořily ji domky uplácané z bláta a nějakého nepopsatelného svinstva. Pětileté děti tam tvrdě dřely na polích. Lidé tam byly obvykle aspoň bez jedné končetiny. V miskách na jídlo tam běhaly krysy. A pak, v posledním domku, uviděla sebe. Vysoká dívka, poškrábaná, zablácená. Byla sama. Najednou se tam objevili tři ninjové. Dva neznala, ale ten třetí…byl Asogi. "Tvoje chyba, sralbotko." zasmál se a zmizel.
"NÉÉÉ!!!!". "Enmi! Enmi, hvězdičko, prober se!". Hvězdičko? Tak jí vždycky říkala Yuriko. Že by…byl ten poslední rok byl pouhým snem? Že by se nic z toho nestalo? Třeba je Yuriko pořád živá. Třeba mě má Asogi pořád rád. "Enmi!". Enmi s nadějí otevřela oči. Byla tam, ta hlava s kratšími blonďatými vlasy. Yuriko. "Yuriko!" vykřikla Enmi a vrhla se své sestřičce kolem krku. "Ehm, Enmi, co to děláš?". Enmi se na Yuriko podívala pořádně. Počkat! Odkdy má Yuriko hnědý oči? Má mít přece modrý oči, stejně jako já! A odkdy nosí Yuriko culík? Jaj. "Omlouvám se, Keiko-sensei." povzdechla si smutně a svěsila ruce kolem těla. "To je v pořádku." usmála se Keiko "Ale už je čas vstávat. Snídani máš na stole.".
Vajíčka na měkko a rohlík s margarínem. Mňam. "Chutná?". "No jasně! Díky, Keiko-sensei.". Je to teprve čtrnáct dní, co bydlí Keiko-sensei spolu s ní v rezidenci Hoshiki. Enmi si na to pořád nemohla nějak zvyknout. Tam, kde předtím sedávala Yuriko nee-chan teď sedí Keiko-sensei. Tam, kde předtím vařila její máma teď vaří její učitelka. "Stýská se ti?". Enmi se zakuckala "Prosím?". "Ptám se, jestli se ti stýská. Po rodičích.". Enmi si povzdechla. Rodiče Yuričina smrt až příliš vzala. Nemohly vydržet žít v rodinném domě bez své starší dcery. Mamka teď dělá velvyslankyni v nějaké bohem zapomenuté vesnici a taťka pátrá po tom útočníkovi, který vyvraždil klan. Enmi měla jít s matkou, ale postavila si hlavu a zůstala v Konoze. Keiko-sensei se k ní nastěhovala se slovy, že je nezodpovědné nechávat jedenáctiletou dívku bez dozoru. No, dvanáctiletou. Zítra má narozeniny. A v den svých narozenin má předstoupit před Hokage-sama a složit tu pitomou zkoušku. Nezvládne to. Ninjutsu jí docela jde, v taijutsu se taky dost zlepšila, ale se shurikenem se opravdu nekamarádí. "Sen je jako shuriken.". Enmi sebou trhla. "Keiko-sensei, říkala jste něco?". "Ne. Měla bych?". Sen je jako shuriken. To je Yuričina věta. Věří jí. Yuriko nee-chan jí věří. Zvládne to. Dneska ten terč určitě trefí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama