I Uchihové pláčou X. - konec

16. prosince 2010 v 20:40 | Aneko
I Uchihové pláčou

Rudé kapky krve potřísnily trávník u Sasukeho nohou. Bájná katana Kusanagi zajela do těla, jako by měla co do činění s máslem. Ai vyvalila oči. Po Sasukeho ruce stékaly tenké potůčky krve. Jeho pravou ruku hyzdila velká řezná rána.
Uchiha se zašklebil "Tohle mi snad připomene, že příště nemám na vraždu někoho sobě cenného ani pomyslet.".


Ai vykulila oči. Otevřela pusu a vyhrkla "Hele, to je sebepoškozování.". Sasuke zakoulil očima "To nemůžeš, aspoň jednou, jako každá normální holka, vykřiknout a politovat mě?". Ai se ušklíbla "Proč bych tě měla litovat? Vždyť jsi ten přerostlý nůž na chleba zabodl do sebe ty sám.". "Radši sem ho měl zabodnout do tebe.". "Jen si posluž.".

Najednou se Sasuke rozesmál. Smál se a smál, řehtal se na celý kolo. Ai se zarazila "Nejsi na to, že máš ruku na maděru, nějak moc veselej?". Sasuke se usmál "Ruku na maděru? To si mě měla vidět po boji s Deidarou." laškovně na Ai mrkl.
Ai sebou málem sekla na zem. Tohle, že je Uchiha Sasuke? Tohle, že je ten chladný, cool, sexy Uchiha Sasuke? Sexy je v každá situaci, to popřít nemůže, ale normálně přece zachovává kamennou tvář a nedá emoce najevo.

Sasuke vypadal, jako by právě ze sebe shodil hodně velké břemeno. Jako by všechno hodil za hlavu a žil aktuálním okamžikem. Tak takovýhle asi býval, když byl ještě malý prcek a žil se svou rodinou v tom jejich Uchihovským doupěti. Ai se usmála. Zbožňovala Sasukeho čím dál tím víc.

"Obaa-san! Obaa-san!" Usagi sotva popadal dech. Stará žena se na něho otočila "Co potřebuješ, Usagi? A neměl bys být náhodou ve škole?". Usagi mávl rukou "Na tom teď nesejde. Obaa-san, neviděla jste Ai? Víte přece koho myslím, Ai z Borové ulice.". Žena se poškrábala za uchem "Před nějakou dobou tudyma proběhla.". "Kterým směrem běžela?!". "Támhle.". Usagi se znovu rozeběhl. Musí se dostat k Ai dřív, než bude pozdě. Než bude příliš pozdě.

Nebe zbarvily červánky do ruda. Sasuke ležel na střeše jednoho z domů. Ai seděla na obrubníku u chodníku a pozorovala ho. Najednou se Sasuke zvedl "Ai, poď sem! Je tady nádherný výhled.". Ai se zarazila "No, jaksi…". Uchiha seskočil ze střechy. Usmál se "Neobj, bude to v pohodě.". Vzal Ai do náruče a…skočil s ní na střechu. Ai ani nedýchala. Spíš, než onen skok, byl pro ni zážitkem tlukot Sasukeho srdce, jeho ruce tisknoucí si ji k hrudi.

"Už můžeš otevřít oči.". Ai zamrkala. Sasuke měl pravdu - je to opravdu nádherný výhled. Sedla si vedle něho "Za chvilku vyjde měsíc.". Sasuke nechal její konstatování bez odpovědi. Jen se mlčky díval na červánky.

Najednou promluvil "Měla bys na mne zapomenout. Nechat mě jít a začít znovu normálně žít.". Ai se usmála "I kdybych chtěla, tak nemůžu.". "Ty to nechápeš," povzdechl si Uchiha "Já jsem vrah. Obyčejný, prachsprostý, chladnokrevný vrah. Zasloužíš si někoho lepšího.". Ai se pousmála "Opravdu jsi tak špatný? A nebo jenom toho špatného ze sebe děláš?". Sasuke se zarazil. Udiveně se podíval na Ai. Ta však pokračovala "Proč si odešel z Konohy? Proč ses přidal k Orochimarovi? Proč si přiměl Deidaru k odpálení se?" pousmála se "Udělal jsi to proto, že si chtěl? A nebo za tím bylo něco jiného, něco většího?". Sasuke mlčel. Díval se na rudé nebe, jako by se chtěl stát jeho součástí. "Uvědomil sis vůbec," Ai se zadívala do mraků "že svými činy ochraňuješ Konohu?".

Sasuke sebou trhl. Vyděšeně se podíval na Ai. "Věděl si to." Ai jeho trhnutí ignorovala "Já si myslím, žes to věděl. Že to víš. Že schválně zabíjíš, či doženeš k zabití se, jen lidi, kteří jsou pro Konohu nebezpeční. Ať to byl Orochimaru nebo Deidara. A nebo Itachi. Byl sis stoprocentně jistý, že je tvůj starší bratr hodně nebezpečný.". Otočila se na Sasukeho "Ty totiž stále považuješ Konohu za svou vesnici.".

Sasuke vykulil oči. Ta věta se mu stále přehrávala v hlavě "Ty totiž stále považuješ Konohu za svou vesnici.". Jak je to možný? Jak je možný, že…

Usagi utíkal liduprázdnou ulicí. Kde sakra jsou? Podíval se na nebe. Červánky pomalu mizely. Zpod mraků začal vylézat kulatý měsíc. Konečně! Konečně uviděl v dálce dvě siluety na střeše! To sou určitě oni!

Ai tiše pozorovala Sasukeho a čekala na jeho reakci. Uchiha se k ní naklonil a…políbil ji. Tentokrát to ale byl polibek z čisté lásky, ryzí cit bez zábran. Ta pomyslná hranice mezi tím, co je správné a tím, co je špatné, se vytratila, jako by tam nikdy nebyla. Sasuke už nemyslel na to, že by si neměl s láskou nic začínat. Teď žil okamžikem.
Zpod mraku vykoukl na zamilovaný pár měsíc. Krásný stříbrný talíř osvítil krajinu, jeho odlesky poletovaly Sasukemu ve vlasech.

"AI!!!". Ai se odtrhla od Uchihy a koukla se na volajícího. Na chodníku stál Usagi. Vypadal strašně uříceně, jako by právě odběhl marathón. Z jeho pusy tryskala nesouvislá slova "Sedmnáct…úplněk…Sasuke…omyl…teď!!!". Ai se naklonila blíž ke konci střechy "Cože?!". Usagi začal gestikulovat, ukazoval na měsíc a hned potom na Sasukeho. Ai se podívala na Uchihu. Vzápětí to všechno pochopila.

Na Sasukem tancovaly odlesky měsíce. Tvarovaly se mu na těle do neurčitých symbolů. Ai hned věděla, že je zle. Sedmnáct, úplněk, Sasuke, omyl, teď - znamenalo: Byl to omyl, Sasuke se domů dostane sedmnáctého na úplněk, což je teď!

Uchiha se vroucně podíval na Ai "Ai, poď se mnou!". Ai se zarazila. Tohle rozhodnutí může změnit celý její život. Nakonec zavrtěla hlavou "Ne. Promiň, Sasuke, ale nemůžu. Nemohla bych to rodičům udělat. Ještě nejsem ani plnoletá!". "Ai, prosím!!!". Ai znovu zavrtěla hlavou. Kolem Uchihy se začala sbíhat stříbrná záře. Přenos právě začal.
"Uvidíme se ještě někdy?" vyhrkl Sasuke. Ai odhodlaně kývla "Přijdu. Za čtyři roky si tě najdu, Uchiho Sasuke.". Najednou si ještě na něco vzpomněla. "Sasuke!" vyhrkla "Aspoň mi řekni - byla moje domněnka správná?!". Sasuke se usmál "Ano, byla.".

V tom okamžiku zmizel. Poslední, co si Ai z jeho výrazu pamatovala, byla velká slza kanoucí po jeho tváři. Ano, je to pravda. I Uchihové pláčou.

Tímto dílem FF "I Uchihové pláčou" končí. Doufám, že se vám líbila a že jste ji zařadily do "těch lepších" FFek xDD.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama