Pod pirátskou vlajkou 5

13. června 2011 v 19:34 | Aneko |  Pod pirátskou vlajkou
Aneko udělá jedné osůbce radost XDD ANIZU NA SCÉNĚ!! XDD

Postavy: to byste chtěli vědět, co? XD


Viděla tu loď. Velkou loď s rozevlátou černou plachtou. Otočila se na muže vedle sebe.
"Odkud jsou? Kdo je na ní?"
Muž ji dal ruku kolem ramen.
"Angličani. Směřují do Číny," mrkl na ni. "A my jim v tom musíme zabránit."
"Ale vždyť tě Angličané už tolikrát porazili!" dívka polkla. Nemohla uvěřit tomu, že Antonio ještě stále chce bojovat.
"Tentokrát to bude jiné." usmál se. "Cítím, že mi přineseš štěstí, Anizu."

Slunce se skrylo za černým příkrovem. Ale Anizu nevnímala jiskřící hvězdy, nevnímala zářící měsíc v úplňku. Cítila jen kymácející se loďku pod sebou. Antonio nechtěl, aby se toho zúčastnila taky. Ale ona musela. Nemohla ho nechat samotného. Kdyby zemřel, co by se stalo s Lovinem? Lovinem, skrytým ve Španělově domě?
Loďka přirazila svůj bok k pirátské lodi. Tři námořníci s Antoniem se nenápadně po žebříku proplížili na loď. Anizu mohla jen žasnout. Žasnout nad odhodláním, s kterým se do úkonu Antonio pustil. Věděla, co dělat. Pod oponou tmy začala po provazovém žebříku šplhat nahoru. Nahoru, za Antoniem.

Nevšimli si ho. Toho muže, sedícího na smotaném lanoví. Muže, který si ale všiml jich.
"Kdo je tam?!"
Jeden výstřel a skácel se k zemi mrtvý. Ani nestačil tasit kord.
"Charlesi?"
Muži ztuhli, stejně jako Anizu krčící se za nimi.
"Charlesi, chtěla jsem ti poděkovat… Charlesi, jsi tu?"
Dle hlasu bylo poznat, že je to dívka. Antonio ale nenapřáhl pistoli, neodjistil kohoutek. Nechápal to. Co na anglické lodi dělá dívka? Je to nějaká levná děva? Štětka jeho úhlavního nepřítele?
Dívka nahmátla na zemi Charlesovo tělo.
"Charlesi, ty spíš?"
Na prstech ucítila teplou, mazlavou tekutinu. Španělé mohli jen předpokládat, že prsty olízla či si k nim přičichla. Palubou se rozlehl srdceryvný jekot.
"K… kde jste?" dívčin jemný hlas nabral zuřivosti, nepříčetnosti. "Kde se schováváte?!"
Pak paluba ztichla, ozvalo se jen malé cinknutí, jak dívčí ruka vyprostila zpod Charlesova pásku kord. "Vím, že tu jste. Charles přece nezemřel sám od sebe!!!"
Antonio pevněji sevřel pistoli.
"Ano, jsme tady. A být tebou, tak zůstanu stát nebo skončíš jako on."
Dívka však nedbala na jeho rady. Napřáhla kord…
"Klid, ty tam." Palubu rozzářilo světlo lampy. "Já se o to postarám."

Svět jakoby se zpomalil. Anizu viděla elegantní, rychlý pohyb piráta a meč, který projel tělem jednoho ze Španělů jako máslem. Ale onu dívku neviděla, jelikož byla skryta ve stínu, z dosahu světla lampy. To si aspoň myslela, ale její názor se však změnil v okamžiku, kdy kord zasáhl Antoniovo rameno. Zůstala stát jako solný sloup. Na okamžik jakoby zřela budoucnost. Piráta stojícího nad zakrváceným Španělskem. Viděla brečícího Loviho. A brečící sebe samu. Ne, takhle to nesmí dopadnout! Nesmí! Musí tomu zabránit!
Zrak jí padl na pistol, kterou upustil zabitý Španěl. Stačila vteřina na to, aby se zohnula a zvedla ji. Namířila jí na dívku držící kord.
"Stůj, nebo střelím!"
Neměla ji odjištěnou, v životě nestřílela, nevěděla, jak se s ní zachází. Ale v okamžiku, kdy dívka neohroženě máchla kordem jejím směrem, odjistila ji a vystřelila. Dívku kulka zasáhla, ale jí jakoby to nevadilo. Sice krvácela, sice sotva zvedla paži, ale znovu zaútočila na Antonia. Anizu jí v tom zabránila. Poslední kulka v pistoli. Poslední ochrana Antonia. Poslední možnost zvrátit to, co viděla ve svých představách. Poslední? Zrak jí padl na pohozený meč. Neuměla zacházet s mečem. Nikdy ho v ruce nedržela… Tedy, držela. Ale jen jednou a ještě k tomu včera. Zbraně se semkly v jednom roji jisker. Dívky měly vyrovnané síly.
"Neodpustím... nikdy vám neodpustím, že jste zabili Charlese."
"Víš, kolik lidí zabili Angličané? Kolik jich zabil tenhle kapitán?"
Dívka se zarazila. Oči jí zaplály.
"Arthur by nikdy nikoho nezabil bezdůvodně!!!"
Anizu ztuhla. Nevěřícně se na dívku podívala.
"Ar... Arthur?"
"Arthur Kirkland, Britské Impérium, kapitán téhle lodi," ozvalo se nad dívkami. Anizu se otočila. Bylo to tak. Proč to jen netušila ze začátku?! Proč netušila, že onen pirát, který Antoniovi dělá tolik potíží, onen pirát, který ho už tolikrát porazil, onen pirát, na kterého se rozhodl zaútočit… je Arthur Kirkland?
"Ukaž, co v tobě je," pirát se ušklíbl. "Ukaž se."
"Anizu, uteč!"
"Ukaž se, Nioru!"
Na palubě zavládlo těžké ticho. Dívky na sebe zíraly, jako by se viděly poprvé v životě.
"A... Anizu?"
"Ni... Nioru?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Annye Annye | 13. června 2011 v 19:50 | Reagovat

whíí 1. :33 *slintá* kawaííí :333

2 Rina Rina | 13. června 2011 v 20:10 | Reagovat

Takže, tohleto je... nejlepší kapitola z obou částí tohoto skvostu. Protože akce, boje, mrtvoly, akce, krev, zbraně, akce, akce... tohle přesně tomu chybělo :D Už předtím jsem si říkala, jaký účel tam bude postava hodného Charlese plnit - a vida, ten nejlepší :D (jo, tohle je cynické, ale.. myslím to v dobrém! :D) Charakter Arthura - výborně. Antonio - ještě líp. Jestli to v takovémto akčním duchu půjde dál... jenom dobře. A zdá se mi, že ses výrazně zlepšila v popisech, jen tak dál :)
A jinak... vidím, že sis ty uvozovky vrátila na stejný formát (nahoře před i za větou), jako před mým zásahem - tos měla říct dřív, ať ti je tam neopravuju - promiň, dělala jsem to úplně automaticky a ani mě nenapadlo, že ti to takhle vyhovuje víc. :D

3 ješterka ješterka | E-mail | 13. června 2011 v 20:17 | Reagovat

to je táák krásně napsanýý~~ :3

4 AniZu AniZu | 14. června 2011 v 22:52 | Reagovat

*přestane poklepávat botičkou a hrabat prstíčkem* Gilbneko-samááá! ^^ Bombáá! ^^Jako,tohle je nejlepší díl ^^~ (protože jsem tam já,samozřejmě :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama