Pandora Hearts

16. července 2012 v 0:42 | Aneko |  Anime
Následující "recenze" obsahuje spoilery a je silně ovlivněna Anečiným mozkem.

Vážení přítomní, dovolte mi, abych vás uvedla do světa docela ucházejících bishíků, oživlého Wonderlandu a dvojité holky s podivným charakterem - do světa Pandora Hearts.


Popravdě, Pandora Hearts jsem si pustila jen proto, že z toho mého seznamu anime mělo nejhezčí kresbu. A nelitovala jsem.

Reakce po prvním díle: "Je to divné, je to nuda a mám dojem, že už jsem něco podobného viděla."
A co taky čekat? Sledování kluka, jak prchá před podivnými zahalenci, kteří ho chtějí potrestat za jeho existenci sice není v každém druhém anime, ale několik by se jich našlo.
Zpočátku jsem to vůbec nechápala. Příběh se mi zdál plitký, nedovysvětlený a zkrátka vadný. Prakticky jsem se dívala dál jen díky té kresbě, která je vážně vydařená.
Pak to ale začalo být zajímavé. A ještě zajímavější to bylo poté, co jsem konečně rozdýchala, že ten divný kluk, který mi tolik připomínal malé prasátko, se jmenuje Gilbert (Ano, ano! Na scénu nastupuje jméno, které se díky Hetalii dostalo u Aneko na druhou příčku, co se týče oblíbenosti klučičích jmen!).


A pak nastoupila Alice. Řekla bych, že to byla láska na první pohled… a pokud bych to anime nedokoukala (Tahle holka se později totiž změnila v děsný emoční typ ._.), tak bych to asi ani ironicky nemyslela :'D.
Charakter Alice (Čtěme "Elis", prosím XD) mě z počátku docela zaujal. Kolik dalších takhle… drzých? holek najdete? Buď jsou ubulené už od začátku a nebo si to velice rychle zkazí (Však si to Alice nakonec taky zkazila, ale co už… :'D).

(Alice předtím a potom.... ----->)Ale spolu s Alice přichází i druhá dimenze (….fanfáry, prosím), zvaná Propast, které obývají bytosti zvané "Řetězy". A co se hezkého nedovíme? Že drahá Alice je taky Řetěz, jenže nějakým čáry máry způsobem ztratila svoje vzpomínky, které chce zase zpátky. Takže vytvoří s Ozem jakous takous smlouvu, díky které se oba dva dostanou šťastně z Propasti ven.

O Ozovi jsem se vlastně ještě nezmínila, co? Ani není o co přijít. Je to jen malé děcko, které by zasloužilo aspoň jednou pořádně přehnout. Chudáček nám byl schozen jako zločinec do Propasti, z které ho musela Alice vytahovat, achich ouvej… (Ano, vážně jsem si ho neoblíbila.). No, Oz je na tom pořád líp než Jack, což je něco jako dlouhovlasý Minato s copem .__. Sem tam vezme za Oze úlohu vrchního mozku jeho těla… oj, to jsem neřekla? Jack je Ozův mrtvý předek. (Táhni, Naruto.)

Ono se z počátku (…od nějakého třetího dílu, tuším) zdá, že je to anime celé jenom o zabíjení uteklých Řetězů a o hledání vzpomínek Alice (takže jednotvárná nuda smíchaná s Ozovými dramatickými výstupy). Chyba lávky. Ke konci se to začíná proplétat a tvořit se vážně zajímavý příběh, u kterého si řeknete "To anime má kromě Gilberta, který nakonec nevypadá zas tak špatně a kromě Breaka, kterého chci mít v posteli i něco do sebe!". Nádhernou třešničku na dortu tvoří 20. díl… ale víc neprozradím 8D.

Karty jsou rozdány, kostky rozehrány, tři ze čtyř figurek už obývají domeček a vy napjatě čekáte, co bude dál… a on vám začne hrát ending posledního, 25., dílu. Ano, anime jménem Pandora Hearts, anime v určitých ohledech tolik podobné Alence v Říši Divů, nemá konec. To, co bylo vyřčeno vůbec není dopovězeno a vy se ani nedozvíte, co byla ta druhá Alice (…že by zlé dvojče?) vlastně zač. Konec - zvonec.
Anime, které začíná nudně, pokračuje jednotvárně a vrcholí úžasně, skončí absolutním propadákem. Docela by mě zajímalo, jestli se už to tvůrcům prostě dodělávat nechtělo nebo to byl záměr, aby si lidi koupili i mangu (...asi si ji taky přečtu. Jednou.)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 †Undertaker† †Undertaker† | 26. července 2012 v 10:43 | Reagovat

Vypadá to zajímavě :3

2 NaikoruJ NaikoruJ | Web | 23. srpna 2012 v 23:25 | Reagovat

Zomg, Aneko-chama, tys tomu zas dala xD "dlouhovlasej Minato s copem"... xDDD i když je to sakra trefné :'D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama